ÚSPĚCHY V ROCE 2016

31.12.2016 14:05

V červnu na Mistrovství Evropy žáků a dorostu v Norsku (EYAC) reprezentovali Českou republiku tři naši členové - Anička Sobotková, Anička Chmelařová a Vojta Sobotka. A všichni byli úspěšní. Nejvíce medailí si přivezla AničkaS - individuální bronzovou medaili si vyběhla na dvoumetru. Obě Aničky společně s Danielou (DCH) mají dvě medaile družstva D16 - bronz z 2m a stříbro z klasiky 80m. Vojta získal s družstvem M14 stříbrnou medaili na 80tce.

V září na Mistrovství světa se nomimovalo 5 našich členů - D19 AničkaS, D50 Marcela, Dáša a Leona a D60 Eliška. A mohlo nás být 6, bohužel AničkaCH se musela na poslední chvíli vzdát nominace ze zdravotních důvodů (nevadí, letos byla ještě dorostenka a v juniorkách bude mít příležitost běžet ještě 3x). Opět nám to medailově zacinkalo = 9 cenných kovů. Juniorka Anička Sobotková má tentokráte stříbrnou medaili ze sprintu, zlatou pro družstvo z 2m a bronzovou z 80m. Eliška Voráčková zabojovala v družstvu a byla z toho dvě stříbra z obou klasik + k tomu přidala vlastní individuální bronz z foxoringu. Dáše Skřivanové se povedl sprint i osmdesátka a proto mohla vystoupit na stupně vítězů 2x na 3.místo . K tomu ještě přidaly Dáša, Marcela a Leona stříbro pro družstvo D50 z 3,5 MHz klasiky.

Také na Mistrovství ČR bylo dresy ASP pěkně vidět. Eliška Voráčková vyhrála v kategorii D50 pět ze sedmi šampionátů, Anička Sobotková přidala 3 a Dáša Skřivanová dvě zlaté. Po jednom nejcennějším kovu mají z MČR 2016 Marcela a Pavel Šrůtovi, Vojta Sobotka a Šárka Jelínková. Konečná statistika = 14 vítězství a z toho plynoucí 2.místo v hodnocení oddílů v tohoto hlediska.

Po Poháru přátelství byl vyhodnocen i Národní žebříček. Hezkou cenu v podobě poukázky na sportovní oblečení do Decathlonu si odnesli naši vítězové v kategorii D16 a M14 - Anna a Vojta Sobotkovi. A máme ještě tři vítěze NŽ veteránských kategorií - D50 Dagmar Skřivanovou, D60 Elišku Voráčkovou a M70 Pavla Šrůtu. V jiné statistice podle celkového počtu bodů v NŽ se náš oddíl také umístil jako druhý za Radiosportem Bílovice. Celkem jsme získali 3280 bodů. Na tomto čísle se podílelo 27 našich členů, kteří startovali alespoň v jednom závodě NŽ (D12 Péťa, D14 Kristýnka, D16/D19 obě Anička, D20 Zuzka, Lucka, Pája, Šárka a Zora, D35 Štěpánka, D50 Dáša, Marcela, Leona a Hanka, D60 Eliška a Lída, M12 Matyáš a David, M14 Vojta a Šimon, M19 Ondra, M20 Dan, M40 MartinD, M50 Jarda a Jirka, M60 MartinJ a M70 Pavel)